HAKKIMIZDA
  • PAYLAŞ

HAKKIMIZDA

Federasyonumuz, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü çatısı altında faaliyetlerini sürdüren bağımsız bir federasyondur ve 1996 yılında kurulmuştur. 

Kurulduğundan bu güne kadar da Türk Kültürü’nün önemli parçalarından olan geleneksel spor dallarında faaliyetlerine büyük bir azim ve istekle devam etmektedir.

Federasyonumuz 50 ilde, 186 kulüp, 14.000’ e yakın sporcu, 351 antrenör, 1.116 hakem ile Atlı Cirit, Rahvan Binicilik, Atlı Okçuluk, Aba Güreşi, Şalvar Güreşi, Kuşak Güreşi, Kızak, Atlı Kızak olmak üzere 8 branşta faaliyet göstermektedir.

2016 yılında ülkemizin 7 bölgesinde 38 yurt içi, 2 yurtdışı faaliyet yapılmıştır. Bu faaliyetlerin içerisinde Türkiye Jokey Kulübü’nün işbirliğinde Türkiye’de ilk kez Atlı Cirit Ligi Müsabakaları gerçekleştirilmiştir. 

2017 yılında ise 75 yurtiçi, 6 yurtdışı faaliyet yapmayı planlanmaktadır. Federasyonumuzun 4. Olağan Genel Kurulu sonucunda Federasyon Başkanı seçilen Sayın Dr. Hakan KAZANCI Federasyonumuzun hedeflerini büyüterek özellikle Başkan Yardımcısı olduğu ETNO Spor Konfederasyonu’yla işbirliği ile uluslararası arenada önemli organizasyonlara imza atmayı hedeflemektedir.